fax. (63) 242 63 89
e-mail: 2lokonin@gmail.com

PIŁKA KOSZYKOWA

W dniach 28-30.05.2014 w Gorlicach odbyła się XI Licealiada w koszykówce chłopców.
W turnieju województwo wielkopolskie i miasto Konin reprezentowała „złota” drużyna koszykarzy
z II Liceum im. K.K. Baczyńskiego. Nasz zespół trafił do grupy „D” nazywanej przez obserwatorów „Grupą śmierci”. W pierwszym spotkaniu II Liceum spotkało się z  VII Liceum Ogólnokształcącym
z Krakowa. Nasi zawodnicy mieli świadomość, że każdy pojedynek jest bardzo ważny w kontekście dalszej walki o medale. Spotkanie to stało na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie i mimo iż
II Liceum nie było faworytem to sprawiło dużo problemów swojemu przeciwnikowi. Ostatecznie konińska drużyna uległa minimalnie 46:53. W drugim meczu z Liceum Samorządowym ze Stalowej Woli nasi koszykarze również pokazali dużo woli walki, lecz brakło sił w końcówce aby dogonić przeciwnika i ostatecznie po raz drugi koszykarze z Baczyńskiego musieli uznać wyższość rywali, tym razem 55:67. Trzecie spotkanie grupowe nie miało już większego znaczenia i ten pojedynek
II Liceum przegrało z faworytem całego turnieju, Zespołem Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej, 79:54. W drugim dniu rozgrywek II Liceum walczyło o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. W meczu o pozycje 9-12 nasi koszykarze ulegli I LO z Koszalina 82:64 i chociaż przewaga jest dosyć wysoka to nie odzwierciedla ona przebiegu spotkania. Aby zachować szanse na zajęcie trzynastej pozycji nasz team musiał pokonać zespół ZSB z Gorzowa Wlkp. Tym razem koszykarze z Konina nie mieli problemów i zwyciężyli 101:39. O trzynaste miejsce II Liceum zmierzyło się z VI LO
z Kielc. Ten mecz od początku kontrolowali Koninianie i ostatecznie wygrali 86:43. Ten turniej od początku nie układał się po myśli zawodników z II Liceum. Brak szczęścia w losowaniu, a także brak szczęścia w końcówkach spotkań nie pozwoliło naszej drużynie powalczyć o najwyższe lokaty. Warto dodać, że w naszej „grupie śmierci” znalazł się były mistrz Licealiady (Stalowa Wola), a także obecny mistrz (Dąbrowa Górnicza) i wicemistrz (Kraków).  Wielu ekspertów śmiało twierdzić, że w innej grupie nasz zespół poradziłby sobie bez problemu i mógłby walczyć o czołowe miejsca XI Licealiady Gorlice 2014.

BADMINTON

Mistrzostwa Województwa Wielkoposlkiego w Badmintonie Chłopców odbyły się w Przeżmierowie dnia 26.03.2014r.              V miejsce zajęła drużyna badmintona naszej szkoły. Zawodnicy Filip Żuber kl. Ih i Sebastian Olek kl. Ib w grupie wygrali z ZSG-u Pleszew 3-0 i przegrali ZS Puszczykowo 1-3. O wejście do pierwszej czwórki przegrali z LO Wolsztyn 0-3, a w walce o V miejsce wygrali z LO Słupca 3-0 i ZS Puszczykowo 3-0.

Gratulacje!!!

Opiekun: mgr Marek Kulczewski
bw1
bw2
bw3

BADMINTON

W dniu 10.01.2014r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Konina w Badmintonie dziewcząt
i
chłopców. Od tego roku ta dyscyplina została wpisana w kalendarz imprez sportowych.
          Startowało sześć drużyn dziewcząt. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu.
Została pokonana jedynie przez zespół ZSGE Konin.

Skład zespołu:

1. Sobolewska Ewa kl. If
2. Łaskarzewska Oliwia kl. If
3. Osztynowicz Aleksandra kl. Id - rezerwowa

Natomiast drużyna chłopców, była nie do pokonania. Wygrała wszystkie mecze i tym samym zajęła I miejsce.