10 lutego 2018 odbył się bal studniówkowy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. W niesamowity nastrój wieczoru wprowadziła uczestników „muzyczna niespodzianka” przygotowana przez uczniów-Oliwię Szeląg(3d) i Felixa Piątka(3a). Część oficjalną wieczoru z wdziękiem poprowadzili- Julia Jaskot(3d) i Bogusz Bryl (3d). Po krótkich przemówieniach skierowanych do tegorocznych maturzystów przez panią dyrektor Lindę Wisialską, a następnie przewodniczącego SU Kamila Przybylskiego, zaprezentowany został nasz narodowy taniec-polonez . W pierwszej odsłonie pojawili się nauczyciele, następnie aż 116 uczniów, którzy od ponad dwóch miesięcy przygotowywali się pod bacznym okiem pani Barbary Szuby.  W tej niezapomnianej imprezie udział wzięło ponad 430 osób-uczniowie klas trzecich oraz ich osoby towarzyszące. Nad organizacją tego wydarzenia czuwała p. Anna Wolak-Tomaszewska z nieocenionym wsparciem i pomocą Ady Szarolety (kl.3f), która reprezentowała uczniów 9 klas maturalnych.