Dnia 9.02.2018 roku świętowaliśmy XV Jubileuszowy Festiwal Kultury, na który przyjęli zaproszenie goście z Urzędu Miejskiego w Koninie i przedstawiciele konińskich ośrodków kultury oraz słuchacze UTW w Koninie. Temat tegorocznego festiwalu brzmiał: Podróże w II Liceum. Na deskach forum wystąpili artyści klas pierwszych, którzy zaprezentowali krótkie scenki komediowe. Atrakcją tej części festiwalu był także  spektakl „Jeleń” według S. Mrożka w wykonaniu uczniów klasy 3c. Występy muzyczno-taneczne klasy 2g i artystycznie uzdolnionych nauczycieli podbiły serca publiczności. W drugiej części festiwalu usłyszeliśmy piosenki o podróży w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz pana M. Janiaka, który również był fotografem imprezy. XV Festiwal Kultury zakończył się bardzo słodko – konsumpcją czekolady płynącej na forum fontanną.