Aktualności Kontakt
ul. 11 Listopada 7a
62-510 Konin
tel. (63) 242 52 65
fax. (63) 242 63 89
e-mail: 2lokonin@gmail.com

27.04.2018r. odbyło się Absolutorium klas trzecich. Spośród 286 abiturientów świętujących ukończenie naszej szkoły, aż 99 osób otrzymało Medale Pamiątkowe II LO, w dowód uznania za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia co najmniej 4,75). Dodatkowy Medal  odebrał również Krzysztof Kałużny z klasy 3a, finalista Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.
Pani Dyrektor Linda Wisialska podziękowała oraz wręczyła dyplomy osobom, które uzyskały 100% frekwencję, odnosiły sukcesy naukowe, sportowe, działały w Kole Medioznawców, Grupie Rekonstrukcji Historycznej, tworzyły zespół muzyczny czy angażowały się w pracę społeczną na rzecz szkoły. Gratulacje otrzymali także rodzice szczególnie wyróżniający się w działalności Rady Rodziców.
Podczas uroczystości głos zabrał pan Sebastian Łukaszewski, który w imieniu Prezydenta Miasta Konina pogratulował uczniom tak dobrych wyników oraz życzył sukcesów w dalszym życiu. Z kolei pani  Dyrektor poprosiła abiturientów, aby w przyszłości, realizując wszystkie swoje marzenia, pamiętali zawsze o szacunku dla drugiego człowieka. Słowa pożegnania wygłosiły również: w imieniu klas pierwszych i drugich – Karolina Michułko(2g) oraz tegoroczna maturzystka- Eliza Szczot(3g).
Zgodnie z tradycją, absolwenci złożyli także przyrzeczenie oraz byli świadkami przekazania pocztu sztandarowego młodszym kolegom i koleżankom..
Smutny nastrój rozstania na pewno został przełamany dzięki filmikowi przygotowanemu przez Koło Medioznawców oraz groteskowemu przedstawieniu „Spotkanie anonimowych maturzystów” (czyli bohaterów lektur szkolnych), w którym wystąpili uczniowie klasy 3g i 2c.
Drodzy Maturzyści! Wierzymy, że, zgodnie z muzycznymi życzeniami nauczycieli i wychowawców, będziecie „płynąć pod prąd na nieodkryty ląd”, oraz że spełnią się słowa refrenu piosenki finałowej: „To, co nas łączy, nie skończy się”.

Absolutorium 2018
Absolutorium 2018a
Absolutorium 2018b
Realizacja: LM Internet
(c) Copyright by Drugie Liceum 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.