Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu pełni patronat naukowy nad klasami o profilu geograficzno-historycznym. W ramach tej współpracy klasy I e i II e 25 maja 2018 r. uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Dworzecką, pracownika naukowego Instytutu. Prowadząca przedstawiła elementy kultury białoruskiej oraz prawosławia.  13 czerwca 2018 r. uczniowie spotkali się na zajęciach z Panią Profesor Katarzyną Marciniak, która przybliżyła młodzieży kulturę żydowską. Wykład był przygotowaniem do wycieczki przedmiotowej do Łodzi. 14 czerwca 2018 roku uczniowie pojechali do Łodzi aby poznać wielokulturowość miasta. Zapoznali się z założeniami protestantyzmu, prawosławia i judaizmu.

Patronat naukowy Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu