Dzień Matematyki

Dzień Matematyki
Rok 2019 jest rokiem matematyki, dlatego również i my postanowiliśmy obchodzić Święto Królowej Nauk. 12 marca 2019r. po raz pierwszy w murach IILO odbył się Dzień Matematyki. Aby ciekawie uczcić ten dzień, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali wiele rozmaitych atrakcji. Na początku w ramach konkursu zorganizowano pokaz klasowych przebrań tematycznych związanych z zastosowaniem matematyki. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu klas 1h i 2g oraz wywiadu z uczniami i nauczycielami szkoły dotyczącego Królowej Nauk. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się również wielu matematycznych ciekawostek. Dzień Matematyki nie mógłby obejść się bez filmu przygotowanego przez klasę 3a, 3b, Juliusza Gralewskiego i Mateusza Dańczaka, który zaprezentowany na forum zdobył wielkie uznanie i wywołał uśmiechy na twarzach oglądających. Ostatnim punktem programu były tańce matematyczne, w których udział chętnie brali uczniowie. Tego dnia w szkole funkcjonowała kawiarenka, w której mogliśmy skosztować wielu smakołyków, a wokół szkolnego forum widniały prace uczniów naszego liceum. Dzień Matematyki w niebanalny sposób udowodnił nam, że matematyka towarzyszy nam na każdym kroku i nie jest tylko jednym z wielu szkolnych przedmiotów, ale może być także formą rozrywki.

Kornelia Górska, 1g

Dzień Matematyki 1