Dzień Relacji 2019

Dzień Relacji 2019
W środę (13 listopada 2019 roku) społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie przyłączyła się do obchodów Konińskiego Dnia Relacji. Zorganizowane zostały gry i zabawy na szkolnych korytarzach podczas przerw śródlekcyjnych (speed meeting), zadania dla zespołów klasowych na forum szkolnym, gry planszowe na lekcji, zabawa „Jestem… Lubię… Potrafię” i wiele innych. Każda lekcja rozpoczynała się od tzw. zabaw integracyjnych na rozgrzewkę. Inaczej także niż zwykle wyglądały lekcje wychowania fizycznego – katedra nauczycieli wf witała każdą klasę utworem „Witamy Was” zaśpiewanym i zgranym na gitarze przez pana Marka Kulczewskiego, a następnie uczniowie dobierali się w grupy, by uczestniczyć w grach planszowych i zabawowych.  Forum szkolne ozdobiły plakaty wykonane przez uczniów klas pierwszych i drugich, a na specjalnie przygotowanej tablicy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przypinali napisane własnoręcznie życzenia „na dobry dzień” dla nas wszystkich. Wisienką na torcie, a właściwie dwiema wisienkami na torcie były warsztaty z dramy pt. „Relacje z innymi” poprowadzone przez p. Lucynę Lenard – Woźniak oraz wykład p. Marii Imbierowicz pt. „Relacje z samym sobą”. Obchody Konińskiego Dnia Relacji zakończyliśmy wspólnym odtańczeniem na forum belgijki. Ten dzień przebiegał także pod hasłem „O relacje dbamy, dzisiaj nie pytamy” – ogłoszonym osobiście przez Panią Dyrektor Małgorzatę Koziarską –Sip i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Antoniego Muszyńskiego. To był dobry, potrzebny i bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkoły, który zapewne zostanie w pamięci nas wszystkich i przełoży się na relacje w przyszłości.
Dzień Relacji 2019 1
Dzień Relacji 2019 2