Festiwal Kultury w II LO… już po raz szesnasty

8.02.2019
Festiwal Kultury w II LO… już po raz szesnasty
„Opera, operetka, balet” – to temat tegorocznego, XVI Festiwalu Kultury, który odbył się w II LO
8 lutego 2019 roku. Festiwal rozpoczął się „Bardzo Oficjalnym Otwarciem”, którego dokonała pani dyrektor Małgorzata Koziarska – Sip. Pierwszy punkt programu, czyli tradycyjna pieśń na wejście w tym roku pochodziła z „Upiora w operze”. Po niej przypomnieliśmy sobie, co było tematem trzech poprzednich festiwali. Następnie wystąpili nasi goście – pani Martyna Samborowska – Zajdel (akompaniament) i Dominik Zimny (śpiew) – z Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie. W ich świetnym wykonaniu usłyszeliśmy arię Papagena z opery „Czarodziejski flet” Mozarta, arię Zbigniewa z opery „Straszny dwór” i pieśń „Kozak” Stanisława Moniuszki. Wybór utworów polskiego kompozytora nie był przypadkowy, ponieważ rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Stanisława Moniuszki.

Drugą część festiwalu wypełniły, przyjęte bardzo ciepło, występy naszych uczniów: balet, scenki przygotowane przez klasy pierwsze, jednoaktówka „Jeleń” (klasa 2d). Z wielkim aplauzem publiczność przyjęła też arię „La donna è mobile” w wykonaniu trzech „włoskich tenorów” z klas trzecich oraz pieśń neapolitańską „O sole mio” w wykonaniu „czterech tenorów” z grona pedagogicznego. Finałowy utwór – „Bohemian Rhapsody” – wyśpiewały uczennice z klasy 3g i 3f. XVI Festiwal Kultury zakończył się słodko – konsumpcją czekolady.
Festiwal Kultury w II LO? już po raz szesnasty 1
Festiwal Kultury w II LO? już po raz szesnasty 2