GRH w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

13.06.2019
GRH w Centrum Szkolenia  Wojsk Lądowych w Poznaniu
7 czerwca 2019 r. Grupa Rekonstrukcji Historycznej odwiedziła CSWL w Poznaniu, które zajmuje się podnoszeniem kwalifikacji polskich żołnierzy. Centrum znajduje się na terenie przedwojennych koszar 7 Dywizjonu Artylerii Konnej. Nasza GRH nawiązuje do tradycji 7 DAK i prawdziwym zaszczytem była dla nas możliwość pobytu w tak historycznym miejscu. Poprawie uległy także nasze umiejętności strzeleckie. Na wojskowej strzelnicy typu Śnieżnik strzelaliśmy z różnej broni, np. granatników, karabinów Beryl i rkm PPK. Nowością była możliwość odbycia przyspieszonego kursu nauki jazdy na symulatorze najlepszego polskiego transportera opancerzonego typu Rosomak. Transportery Rosomak biorą udział w polskich misjach wojskowych.
GRH w Centrum Szkolenia  Wojsk Lądowych w Poznaniu