"Marco Polo - odwaga, odkrywczość, operatywność"

19.12.2014
"Marco Polo - odwaga, odkrywczość, operatywność"

17 grudnia 2014 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM odbył się II etap konkursu "Marco Polo - odwaga, odkrywczość, operatywność". W I etapie konkursu wzięło udział  pięciuset uczniów w dwuosobowych zespołach z terenu Wielkopolski. Do etapu drugiego przeszło około 60 drużyn, w tym i uczennice naszej szkoły: Doris Antczak i Nicole Bryl z klasy IIe. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową znajomością walorów turystycznych Wielkopolski, zwiedzili Muzeum Ziemi i obejrzeli meteoryty znalezione w Rezerwacie Morasko (zaprezentowane poniżej na zdjęciach) oraz wysłuchali wykładów studentów turystyki I i II roku studiów magisterskich o swoich wyprawach do Portugalii i Turcji.