11.11.2014
Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2014 roku władze Konina, samorządowcy, posłowie RP, kombatanci, poczty sztandarowe, mieszkańcy Konina i okolic oraz uczniowie konińskich szkół uczcili 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą przy krzyżu Ojca Tarejwo. Po jej zakończeniu Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP Oddział Terenowy w Koninie im. Ziemi Konińskiej otrzymał sztandar. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń. Pierwszą część obchodów zakończył Apel Pamięci i salwa honorowa oddana przez przedstawicieli wojska polskiego. Następnie zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie kwiaty od mieszkańców Konina złożyli: prezydent Józef Nowicki i przewodniczący RMK Wiesław Steinke. Przedstawiciele organizacji i delegacje szkolne złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na Placu Wolności.

II LO reprezentowali: pani dyrektor Linda Wisialska, nauczyciele: pani Aleksandra Kudła, pan Andrzej Warda, pan Andrzej Rusin, delegacja uczniów, poczet sztandarowy oraz Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej .