Rock z Mikołajem
10.12.2018
Jak co roku Koniński Dom Kultury zaprosił nas na imprezę profilaktyczną z muzyką w tle pod hasłem „Rock z Mikołajem”. W spotkaniu 7 grudnia 2018 roku wzięli udział uczniowie klas 1a, 1d i 1e oraz inni ze szkół średnich Konina. Na początku rozbrzmiały dźwięki gitar i perkusji. Zaraz potem uczniowie wysłuchali prelekcji o zagrożeniach związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi. W drugiej części spotkania dwoje uczniów wzięło udział w eksperymencie z okularami imitującymi stan po zażyciu tych właśnie środków. Poszczególne części spotkania przeplatane były muzyką rockową w wykonaniu zespołu. To, co zobaczyliśmy, było poruszające i trudne zarazem. Wywarło na wielu duże wrażenie. Warto jednak znać skutki sięgania po różnego rodzaju narkotyki. Zdobyliśmy informacje, które mogą uratować życie. 
NASZE KANAŁY