Spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego
20.02.2019
Spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego
20. lutego naszą szkołę odwiedzili Prezes PSPE - Robert Smoleń, Pracownik Komisji Europejskiej w Brukseli oraz studenci Instytutu Europeistyki UW: Anna Milińska i Piotr Laskowski. W spotkaniu brali udział uczniowie klas maturalnych i nauczyciele II LO. Pani dyrektor, Małgorzata Kozialska-Sip, rozpoczęła wykłady krótkim powstaniem, po którym goście zaczęli prezentację. Na przykładach, takich jak strefa Schengen oraz program Erasmus+, przedstawione zostały korzyści wynikające z członkowstwa w Unii Europejskiej. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży, mającej prawa wyborcze, do wzięcia udziału w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. Wykład podsumował Pan Robert Smoleń, prezentując informacje na temat programu "Bądź Europejczykiem - głosuj!".

Dominika Bartosik, 3d 
NASZE KANAŁY