Sukces naszych Debatantów
13.02.2019
Sukces naszych Debatantów
13 lutego 2019 roku nasi szkolni debatanci wraz z p. Aleksandrą Kudłą  wybrali się do Poznania na VII Turniej Debat Oksfordzkich "Zrozumieć historię - młodzież debatuje". Turniej zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundację Edukacyjną G5. W konkursie uczestniczyły dwie drużyny z II LO (w składzie: Weronika Kuczyńska, Katarzyna Nowacka, Oliwia Siupa, Natalia Janiak, Aleksandra Jąkalska, Wojciech Karczewski, Mateusz Roskosz oraz Mateusz Maciejewski), z których jedna zajęła 3 miejsce a druga uzyskała tytuł  ćwierćfinalisty!  Naszych zwycięzców wspierali młodsi debatanci, którzy mieli okazję zaobserwować system turniejowy debat oksfordzkich. Serdecznie gratulujemy utalentowanym mówcom i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem uczniów była pani Aleksandra Kudła. Debatantów wspierał naukowo Pan doktor Marcin Łukaszewski z WNPiD UAM w Poznaniu.

Marcelina Sobolewska, 1c
Koło Naukowe Medioznawców
NASZE KANAŁY