Szkoła Bez Uzależnień i Bez Przemocy

4.06.2015

1 czerwca grupa naszych uczniów uczestniczyła w Międzyszkolnym Maratonie Sportowym „Szkoła Bez Uzależnień i Bez Przemocy”. Akcja rozpoczęła się paradą uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ulicami Konina. Na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego został utworzony żywy napis „Stop Uzależnieniom” oraz Piramida Profilaktyczna. Celem akcji było m.in. promowanie aktywnych form rekreacji i spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw wynikających ze zdrowej rywalizacji. Troje naszych uczniów – Kamila Dominiak (2e), Dorota Nisztuk (1d) i Hubert Nowakowski (2a) zajęło pierwsze miejsca w konkurencjach indywidualnych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Hubert był też najszybszy w biegu przełajowym. Drużynowo natomiast zdobyliśmy puchar za konkurencję szermierczą. Na zakończenie akcji o godzinie 14 dołączyliśmy do akcji bicia serduszek w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki „Zryw Wolnych Serc”.

Szkoła bez Uzależnień i Bez Przemocy