Szkoła współpracy

19.06.2015

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Adrianna Garczyńska i Bartosz Kazimierczak wraz z pedagogiem panią Agatą Szymczak uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, która odbyła się 15 czerwca w Warszawie. W czasie konferencji poruszono wiele ważnych tematów m.in. „Szkoła – przestrzeń budowania kapitału społecznego”. Na podstawie wyników badań dokonano oceny współpracy w polskich szkołach. Odbył się także panel dyskusyjny z ekspertami na temat sposobów umacniania i rozwijania współpracy w szkołach i przedszkolach. Gościem konferencji była Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik-Rostkowska.