Warsztaty w Anglii 2015

25.06.2015
Warsztaty w Anglii 2015

Po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły wraz z panią Agatą Bielecką i panią Anną Wolak-Tomaszewską uczestniczyła w warsztatach językowych w Anglii. Przygoda rozpoczęła się z samego rana 9 czerwca, kiedy to po długiej podróży autokarem oraz przeprawie promem dotarliśmy do stolicy Wielkiej Brytanii. To właśnie Londyn był głównym celem naszej wycieczki. Odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca metropolii takie jak London Eye , muzeum figur woskowych Madame Tussaud oraz  dzielnicę Westminster. Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć wiele innych angielskich miast takich jak Oxford , Windsor czy słoneczne Brighton. Naturalnie, po zwiedzaniu nie zabrakło także czasu na zakupy w brytyjskich sklepach w czasie wolnym. Nasza wycieczka miała niecodzienny, interesujący charakter dzięki możliwości mieszkania u angielskich rodzin. Było to dla nas wspaniałą okazją do poznania nowych zwyczajów kulturowych, a także na sprawdzenie swoich możliwości językowych. Każdy z uczestników zapamięta tydzień w Anglii jako wspaniałą przygodę, a niezwykłe miejsca, które było nam dane odwiedzić pozostaną w pamięci na długi czas.

Zuzanna Żabierek, 2 F Koło Naukowe Medioznawców
Zdjęcia : Alicja Kaźmierczak, 2 B