Wycieczka przedmiotowa

16.02.2020
Wycieczka przedmiotowa
14 lutego uczniowie klasy Ij mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.  Zajęcia odbyły się w ramach patronatu, który podpisaliśmy z  uczelnią w ubiegłym roku szkolnym. Młodzież  mogła przekonać się, czy DNA można zobaczyć poprzez własnoręcznie wykonaną  izolację DNA pod czujnym okiem doktorantów prowadzących zajęcia. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Zwierzęta z probówki” ,  podczas których mogli samodzielnie przeprowadzić próbę pozyskania komórek jajowych z jajników pochodzących od krów i obserwować je pod mikroskopem. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące. Z pewnością będziemy chcieli tam wrócić. Już czekamy na kolejne zaproszenie.

Wycieczka przedmiotowa 1
Wycieczka przedmiotowa 2