X GRH na święcie 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej
18.03.2019
X GRH na święcie 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej
W dniu 18 marca 2019 r.  nasza szkolna GRH wzięła udział w obchodach 100 rocznicy powstania 7 DAK w Wędrzynie k. Międzyrzecza. Nasza GRH stanowi działon szkolny i na rekonstrukcjach występujemy jako artylerzyści w barwach 7 DAK. Uroczystości wg regulaminu wojskowego odbyły się w koszarach 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej kt. dziedziczy tradycje artylerii konnej. Po uroczystościach oficjalnych udaliśmy się na poligon, gdzie sprawdzaliśmy możliwość transporterów typu Rosomak oraz armatohaubic  Dana, jeżdżąc po największych dziurach i błocie. Na zakończenie odbyliśmy szkolenie strzeleckie na nowoczesnej strzelnicy elektronicznej. Do wyboru były  karabiny AK, RKM PK, a nawet granatnik przeciwpancerny, z którego można było zestrzelić nawet śmigłowiec szturmowy. Dodatkowo święto zostało uczczone wydaniem specjalnej rocznicowej plakietki.
NASZE KANAŁY