28.04.2016
Spotkanie z panem Bogdanem Politowiczem
25.04.2016r.  gościliśmy  w szkole pana Bogdana Politowicza, żołnierza Batalionów Chłopskich, który opowiedział nam o swoim ciekawym życiu. Spotkanie było wyjątkową okazją, żeby porozmawiać z bohaterem naszej historii, człowiekiem żyjącym najwyższymi wartościami. Pan Politowicz opowiedział nam jak wspomina najtrudniejsze czasy walki o wolność, podkreślił, że patriotyzm był najważniejszy dla żołnierzy Batalionów Chłopskich. Słowa naszego gościa stały się inspiracją do refleksji na temat losu tych, którzy, zgodnie z ideą kościuszkowską, żywią naród i bronią ojczyzny. Mogliśmy dowiedzieć się więcej o niezwykłym wojsku, o realiach świata, który fascynuje kolejne pokolenia młodych pasjonatów i badaczy historii najnowszej naszego kraju. Pan Bogdan Politowicz dał nam przykład jak warto mówić o wydarzeniach związanych z wojną, jak postrzegać trudne i piękne zagadnienia, które kształtowały życie pokolenia Kolumbów. Szczególnie wzruszające były refleksje naszego gościa na temat rodziny i bohaterstwa ludzi ciężkiej pracy. Warto, aby spotkania takie jak dzisiejsze skłaniały nas do refleksji, że dobrze jest postrzegać rzeczywistość w perspektywie uniwersalnych pojęć i duchowych wartości.