-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast
PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2017/2018
II MIEJSCE DLA II LO
 W Przystani Gosławice 12 września 2018r. odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2017/2018. Nasza szkoła zajęła II miejsce w rywalizacji szkół o tytuł "Najbardziej Usportowiona Szkoła" w ramach Licealiady 2017/2018 zdobywając 1314 punktów.

Na I miejscu uplasowała się szkoła ZSGE z 1451 pkt a na III miejscu III LO z 1201 pkt.
                                                                                                                                                                                  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów sportowych a w szczególności naszym medalistą na szczeblu wojewódzkim:
Srebrny medal w Aerobiku Grupowym: Julia Borowiak, Oliwia Maciaszek, Gabriela Wierońska, Zuzanna Chmielewska, Julia Piotrowska, Katarzyna Nowacka, Weronika Trzecka, Alicja Jarzyńska, Agata Sieczkowska i Weronika Bilska oraz Srebrny medal Dawida Haładaja w Pływaniu.
Gratulujemy!
Podsumowanie roku sportowego 2017/2018 1
Podsumowanie roku sportowego 2017/2018 2
MISTRZOWIE MIASTA KONINA W TENISIE STOŁOWYM!!!

I miejsce  w Mistrzostwach Konina w Drużynowym Tenisie Stołowym zajął zespół z naszej szkoły w składzie: Antoni Serafiński- I b, Grzegorz Gruszczyński III b i Jakub Ogrodowczyk I a.
Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze wynikiem 3-0. Kolejno w grupie z III LO,  z  "Kopernikiem" i  z  ZSB.   W półfinale z CKU, a w finale z I LO.
Opiekunem zawodników był:  Marek  Kulczewski
TENIS STOŁOWY CHŁ Konin

MISTRZOWIE MIASTA KONINA W UNIHOKEJU!!!

I miejsce w Mistrzostwach miasta Konina w Unihokeju zajęła drużyna naszej szkoły. W  meczach grupowych kolejno pokonaliśmy "Górniczą" 2-1, "Hutniczą" 4-0 i "Budowlankę" 2-0. W półfinale  pokonaliśmy zespół z "Kopernika" 1-0. Bramkę na awans do finału 27 sekund przed końcem meczu strzelił Mateusz Konstanciak. W finale ponownie spotkaliśmy się z Zespołem Szkół Budowlanych. Po wyrównanym meczu zwyciężyliśmy  1-0 i awansowaliśmy do zawodów strefowych.
Skład zespołu: Jędrzej Kowalów- bramkarz, Mateusz Konstanciak, Adam Rewekant, Rafał Stolarski, Jakub Pawlak, Jakub Nowakowski, Mateusz Kurek, Wiktor Kaźmierczak, Jakub Kacan, Adrian Górecki, Seweryn Krzyżak.
Opiekun - Marek Kulczewski.

unihokej chł Konin

MISTRZOSTWA MIASTA KONINA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 23.10. 2018 w konińskiej Hali Rondo odbyły się Mistrzostwa m. Konina w piłce ręcznej chłopców. Drużyna II LO była obrońcą tytułu z roku ubiegłego, lecz w tym roku do rozgrywek przystąpiła w zupełnie zmienionym i odmłodzonym składzie. W pierwszym meczu z ZSB minimalna porażka 4:3 spowodowała, że chłopcy musieli wygrać następny mecz z I LO, co też wyraźnie uczynili i w meczu o awans do czołowej czwórki niestety nie sprostali swoim rówieśników z III LO, ulegając im 1:7. W turnieju zostaliśmy sklasyfikowany na miejscach 5-6 w mieście. Miejmy nadzieję, że ta nauka przyniesie wyniki w przyszłym sezonie.
Zespół wystąpił w składzie: Piotr Jankowski, Kacper Klimczak, Rafał Stolarski, Jakub Wojciechowski, Jakub Szczerbiak, Kacper Wawrzyniak, Mateusz Roskosz, Jędrzej Kowalów, Gracjan Kałecki, Kacper Frasz i Paweł Małas.
Opiekun: Norbert Napierałą
piłka ręczna chł. 1
piłka ręczna chł. 2

MISTRZOWIE REJONU KONIŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM!!!

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Tenisie Stołowym i awans do finału wojewódzkiego zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie: Grzegorz Gruszczyński, Antoni Serafiński i Jakub Ogrodowczyk. W turnieju, który odbył się w Kłodawie, nasi zawodnicy wygrali z ZSE-U Żychlin 3:0, z  LO Koło 3:0, a w finale pokonali drużynę - LO Słupca 3:1.
Gratulujemy!!!
Opiekun : Marek Kulczewski
TENIS STOŁOWY CHŁ rejon 1
TENIS STOŁOWY CHŁ rejon 2

MISTRZOWIE I WICEMISTRZYNIE MIASTA KONINA W PŁYWANIU!!!

I miejsce w Mistrzostwach Miasta Konina w  Pływaniu Drużynowym wywalczyli uczniowie naszej szkoły. W sztafecie płynęli: Dawid Haładaj, Albert Kania, Błażej Kobyliński, Antoni Kurkiewicz, Krzysztof Ładecki, Adam Serafin.
Opiekun: Marek Kulczewski.

Na tych samych zawodach II miejsce zajęła sztafeta dziewcząt.
Opiekun: Barbara Szuba

Drużyny chłopców i dziewcząt awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu  16.11.2018r.

pływanie 1
pływanie 2

MISTRZOSTWA MIASTA KONINA W PIŁCE NOŻNEJ

Mistrzostwa m. Konina rozegrane 30.10.2018r. w konińskiej hali Rondo okazały się niezbyt udane dla zawodników z II LO. Na początku wygrana 2:0 z ZS CKU nie zapowiadała niczego złego, jednak porażka 0:4 z I LO i 1:2 z ZS Kopernik nie pozwoliły awansować do finałowej czwórki. Nasz zespół zakończył je na 3 miejscu w grupie.
Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Stolarski, Jakub Borowiak, Jakub Nowakowski, Adrian Górecki, Krystian Bobrowski, Miłosz Królikowski, Paweł Małas, Wojciech Garbarczyk, Gracjan Kałecki, Jakub Roszak i bramkarz Wiktor Adamczewski.
Opiekun: Norbert Napierała
p.ręczna chł
TEST COOPERA

25 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Pikniku Jesiennym, zorganizowanym przez KB ,,Aktywni” Konin. Drużyna składająca się z 10 osób ( 5 dziewcząt i 5 chłopców ) miała za zadanie pokonać biegiem jak najdłuższy dystans w ciągu 12 minut ( test Coopera) . Podsumowanie wyników odbędzie się 29 listopada w kinie Oskard, na które zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy wraz z opiekunem .

test Coopera 1
test Coopera 2
MISTRZYNIE MIASTA KONINA W BADMINTONIE!!!

26 października odbyły się Mistrzostwa Miasta Konina w Badmintonie podczas których nasze uczennice pokonały wszystkie zespoły i zajęły I miejsce awansując do zawodów rejonowych. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Plucińska 3f, Adrianna Kozak 2f, Marta Śliwińska 2f (rezerwowa) i Kinga Bilska 1g (rezerwowa).
Podczas tych samych zawodów rywalizowali również uczniowie naszej szkoły. Niestety w pierwszym meczu trafili na mistrzów Konina  ZSBiKZ z którymi przegrali i tym samym odpadli z turnieju uplasowując się na miejscu VI-VII. Skład drużyny: Szymon Strykowski 1g i Krzysztof Ładecki 1a.
Opiekun: Justyna Markiewicz - Kuśmirek
badminton 1
badminton 2

WICEMISTRZOWIE MIASTA KONINA W SZACHACH!!!

II  miejsce w Mistrzostwach Miasta Konina w Szachach i awans do finału wojewódzkiego. Skład drużyny: Weronika Momot, Julia Waligóra, Marcel Błażejewski, Maciej Licheniak.
Opiekun: Marek Kulczewski

szachy 1
szachy 2
DAWID HAŁADAJ MISTRZEM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO                             W PŁYWANIU!!!

I miejsce i złoty medal zdobył Dawid Haładaj w Mistrzostwach Wielkopolski XX Licealiady w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 50 m. W zawodach które odbyły się 16.10.2018r. w Poznaniu nasz zawodnik ustanowił własny rekord  życiowy na  tym dystansie -31,71 sek.
 W  stylu klasycznym dobrze zaprezentował się Antoni Kurkiewicz i Dagmara Mruk ( X miejsca).
W pływaniu drużynowym nasza sztafeta zajęła XVIII miejsce, a zespół dziewcząt XXIII na 32 zespoły uprawnione do udziału w finale wojewódzkim.
Skład sztafety męskiej- Dawid Haładaj,  Antoni Kurkiewicz, Błażej Kobyliński,  Adam Serafin, Albert Kania, Jakub Mądrowski. (Czas- 6x50m.- 3.17,05 sek.)
Skład sztafety żeńskiej - Klimczak Dominika, Klimczak Natalia, Łysek Emilia, Mruk Dagmara, Przeorek Kalina, Sosnowska Aleksandra, Wujko Michalina.
Opiekun:  Marek Kulczewski, Barbara Szuba

pływanie woj.
pływanie woj

III MIEJSCE W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI W SZACHACH

Ogromny sukces naszych Szachistów i pierwszy w historii szkoły medal w tej dyscyplinie. 15 grudnia 2018r. podczas Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski w Szachach, które odbyły się w Poznaniu nasza drużyna zdobyła brązowy medal. O medalu zdecydowała siódma, ostatnia runda w której wysokie zwycięstwo pozwoliło wyprzedzić inne szkoły małymi punktami.
Skład drużyny: Marcel Błażejewski, Maciej Licheniak, Weronika Momot, Julia Waligóra.

szachy woj. 1
szachy woj. 2

IV MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 17.12.2018r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym chłopców. Rozgrywki odbyły się w Krzyżu Wielkopolskim. Wystartowało 14 najlepszych drużyn Wielkoposki. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie z ZSP Kępno, ZSTCKZiU Leszno i II LO Gniezno. Po wyrównanej i zaciętej walce awans do ćwierćfinalu uzyskały: II LO Konin i ZSTCKZiU Leszno. Następnie graliśmy z I LO Gniezno z którą wygraliśmy i awansowaliśmy do półfinału. W półfinale zmierzylismy się z LO Słupca,którą pokonalismy na szczeblu rejonowym. Niestety tym razem przegraliśmy i pozostała nam walka o III miejsce z drużuną z Leszna, z którą graliśmy w grupie. Niewiele zabrakło do zwycięstwa i brązowego medalu. Tym razem IV miesjce, ale to i tak ogromny sukces  naszej drużyny, której dziękujemy za sportową postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Wyniki ostateczne:
I miejsce - LO Słupca
II miejsce - ZSP Czarnków
III miejsce - ZSTCKZiU Leczno
IV miejsce - II LO Konin

Skład drużyny:
Grzegorz Gruszczyński 3b, Antoni Serafiński 1b i Jakub Ogrodowych 1a (rezerwowy).

tenis stołowy woj. 1
tenis stołowy woj. 2
MISTRZOSTWO MIASTA KONINA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW!!!​

Tradycyjnie już Finał Mistrzostw m. Konina w koszykówce chłopców odbył się pomiędzy drużynami ZSGE i II LO. Po drodze nasz zespół wyraźnie pokonał rówieśników z III LO i ZST a w półfinale turnieju I LO. W tym roku finał z ZSGE miał niezwykle zacięty przebieg i skończył się wynikiem 28:35 dla II LO.
W zespole grali: Seweryn Krzyżak, Bartosz Rychlewski, Jakub Urbaniak, Hubert Dobrychłop, Mikołaj Łuczak, Tomasz Kupski, Kamil Robak, Adam Dziardziel i Jakub Miara!