4.12.2017
Bezpiecznie na pasach

1 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 2h wzięli udział w akcji profilaktycznej „Bezpiecznie na pasach”. Młodzież naszej szkoły wyszła naprzeciw propozycji Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Uczniowie  przebrani za osoby starsze przechodzili przez przejście dla pieszych na ulicy 11 Listopada w centrum Konina. Kiedy kierujący zatrzymywali się, im oczom ukazywała się młodzież, która w tańcu wykrzykiwała radosne hasła „DZIĘKUJEMY, że się zatrzymałeś”. Nie zabrakło także aspektu edukacyjnego – uczniowie rozdawali ulotki informacyjne, które mają posłużyć do poszerzenia wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Ulotki trafiały zarówno do rąk kierowców jak i pieszych.
Należy podkreślić, że punktem wyjścia dla happeningu było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drogach. Akcję poprzedziły dwa spotkania uczniów klasy 2h z policjantami. Statystyki są bowiem zatrważające – od początku roku na konińskich drogach doszło do wielu potrąceń, zginęło aż 17 osób. Młodzież świadoma wagi tej akcji, nie zważając na złe warunki atmosferyczne, chętnie wykonywała wszystkie zalecenia opiekunów w mundurach i nawiązywała kontakt zarówno z kierowcami, jak i przechodniami, bowiem bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy w dużej mierze od świadomości jego wszystkich uczestników.
W akcji uczestniczył także I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkomisarz Mariusz Jaworski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzej Andrzejewski oraz Paweł Durkiewicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. To od nich uczniowie naszej szkołyotrzymali podziękowania wraz z mocnym uściskiem dłoni za tak świadomy i chętny udział w działaniach.
Akcja zakończyła się wspólnym posiłkiem – zarówno na młodzież, jak i przedstawicieli Policji, w naszej szkolnej stołówce czekała gorąca zupa.