Logo
W ramach programu Erasmus+ nasza szkoła otrzymała akredytację na lata 2022 – 2027 w celu realizacji projektu „Metodyka, innowacje i kompetencje miękkie kluczem do sukcesu w pracy nauczyciela”.
Jednym z elementów programu jest uczestnictwo uczniów i nauczycieli w międzynarodowych kursach, które są doskonałą okazją do podnoszenia swoich kwalifikacji, zapoznawania się z nowymi metodami i narzędziami stosowanymi w edukacji, dzieleniem się najlepszymi praktykami stosowanymi w innych europejskich krajach a także podnoszeniem kwalifikacji językowych.
W dwóch pierwszych tygodniach lutego dwie nauczycielki z naszej szkoły: Wiesława Amietszajewa oraz Magdalena Szudkowska wzięły udział w kursie ICT Learning by Doing oraz Emotions and Mind, które odbywały się w Playa de las Americas na Teneryfie. Natomiast Limassol na Cyprze było miejscem, gdzie pani Agnieszka Sakowska w pierwszym tygodniu ferii doskonaliła swoje umiejętności językowe i zdobywała ciekawe doświadczenia na kursie „INTENSIVE ENGLISH”
Zajęcia odbywają się w małych grupach, mają przede wszystkim charakter warsztatów a nauczyciele wprowadzają elementy kulturowe i społeczne co pozwala na lepsze zrozumienie zarówno kontekstu, w którym używany jest język angielski jak i pełniejszemu przyswojeniu poznawanych metod i narzędzi.
Intensywny kurs oznacza również intensywne zanurzenie się w kulturze danego kraju również poprzez zwiedzanie malowniczych miejsc, poznawanie historii, kultury czy lokalnej kuchni.
Były to doświadczenia pełne inspiracji, pozytywnych emocji a nawet nowych przyjaźni.

ICT Learning by Doing
Emotions and Mind course