Dzień Języka Niemieckiego 2018
16.12.2018
Dzień Języka Niemieckiego 2018
Servus! 14 grudnia 2018r. w II LO odbył się kolejny, wpisany w naszą szkolną tradycję Deutschtag - Dzień Języka Niemieckiego.  Tegorocznym hasłem przewodnim święta był „Tierwelt”. Mieliśmy zatem okazję przenieść się do zaskakującego i  pełnego wrażeń świata zwierząt.  Podczas świętowania nie mogło zabraknąć licznych atrakcji, które przygotowane zostały przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.  Dzień rozpoczęliśmy piosenką „Baby Hai” w wykonaniu Weroniki Łoś i Julii Szkudlarek, której towarzyszył wspólny taniec zumby przygotowanej przez klasę 1G. Następnie klasa 2C przedstawiła nam piosenkę „Schnappi, das kleine Krokodil”. Przebrani w stroje zwierząt uczniowie mogli wykazać się także na pokazie mody, gdzie mieli szanse zaprezentować swoje pomysły na tematyczne kreacje. Dzień ten nie mógł obyć się bez uwielbianej przez uczniów piosenki „Fliegerlied”, która rozbrzmiała na szkolnym forum. Swoją premierę miał również film przygotowany przez Koło Naukowe Medioznawców, który stanowił remake piosenki „Is mir egal” z udziałem naszych zwierzęcych przyjaciół.  Przedstawiciele klas uczących się języka niemieckiego rywalizowali ze sobą w Quizie Kahoot sprawdzającym wiedzę na temat świata zwierząt. Następnie klasa 2F wykonała piosenkę „Das Lied über Tiere”. Na koniec obchodów święta ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą fiszkę oraz nagrodzono najciekawsze „zwierzęce” przebrania. Warto dodać, że tego dnia w naszej szkole prężnie działała kawiarenka z pysznym jedzeniem oraz punkt malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się również fotobudka. Szkołę odwiedził także dr Grzegorz Pawłowski, który przeprowadził wykład na temat fonetyki języka niemieckiego. Deutschtag- Dzień Języka Niemieckiego upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze i z pewnością dostarczył frajdy wszystkim uczestnikom.

Kornelia Górska, 1g 
NASZE KANAŁY