Dzień Języka Niemieckiego

6 grudnia 2017r, w środę  obchodziliśmy w naszej szkole - Dzień Języka Niemieckiego. Tym razem przenieśliśmy się w „Kindheit”, czyli w dzieciństwo.  Był to dzień pełen wrażeń -  wszystko za sprawą atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli oraz gości, którzy nas odwiedzili – przedszkolaków z Przedszkola nr 12 oraz siódmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8.  Na początku uczniowie klas 2a, 2b,2g oraz 3b zaprezentowali swoje talenty wokalne, a następnie duża grupa uczniów uczących się języka niemieckiego zaśpiewała i zatańczyła dwie piosenki, w tym  już tradycyjnie „Fliegerlied”.  Przedszkolaki bardzo dobrze bawiły się z licealistami , a uczniowie SP8 mogli poznać naszą szkołę w rozmowach z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.  Klasy uczące się języka niemieckiego konkurowały ze sodą w quizie z aplikacją „Kahoot” dotyczącym systemu edukacji w Niemczech. Punktem kulminacyjnym była prezentacja nowego odcinka „Sprawy dla Klimaszewskiego” dotyczącego języka niemieckiego oraz teledysku „Is mir egal” nakręconego przez członków Koła Naukowego Medioznawców    Na zakończenie zostały  rozstrzygnięte konkursy na najlepiej wykonane prace plastyczne dotyczące dzieciństwa. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Zapraszamy za rok!

Dzień Języka Niemieckiego1
Dzień Języka Niemieckiego2