Dzień Politologa

17.03.2018
Dzień Politologa

15 marca po raz pierwszy w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się Dzień Politologa. Uczniowie klas pierwszych oraz drugich mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów przeprowadzonych przez przedstawicieli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Podczas pierwszego wykładu przeprowadzonego przez prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha, Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz kierownika Zakładu Systemów Politycznych UAM w Poznaniu, uczniowie mogli poznać zasady działania systemu wyborczego, a także procesu przeliczania głosów. Następnie na wykładzie prof. dr hab. Radosława Fiedlera, Prodziekana ds. współpracy międzynarodowej WNPiD UAM i kierownika Zakładu Pozaeuropejskich Studiów Politycznych, zaprezentowany został temat współczesnego terroryzmu. Po wykładach przyszła pora na ćwiczenia, które poprowadzili Monika Tomaszewska oraz Artur Lorek z Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej WNPiD UAM.

Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają ten czas, kiedy mogli przez moment poczuć się jak na studiach, a to przecież ich niedaleka przyszłość. Satysfakcja zarówno uczniów, nauczycieli oraz wykładowców pozwala sądzić, że Dzień Politologa z pewnością wpisze się do tradycji naszej szkoły .

Jacek Skowroński kl. 1e