Festiwal Nauki 2017

28 listopada w naszej szkole po raz kolejny zorganizowano Festiwal Nauki. Już od 15 lat mamy przyjemność gościć w II Liceum wybitnych wykładowców z uniwersytetów oraz uczelni wyższych. W tym roku także nie mogło ich zabraknąć. O godzinie 11 na szkolnym forum odbyło się oficjalnie powitanie wszystkich gości. Następnie każda z klas udała się na dwa wykłady, zgodnie z wybranymi preferencjami. Zajęcia były o bardzo różnej tematyce od pokazu doświadczeń fizycznych i chemicznych, aż po historię II Wojny Światowej. Dowiedzieliśmy się także „Czy w domu można wydrukować prawdziwe pieniądze” oraz o „Komunikacji niewerbalnej w negocjacjach i mediacjach”. Mieliśmy również okazje zaznajomić się z „Architekturą, jako sztuką budowania”. Każdy wykład trwał 45 minut, a każdy z nas mógł nauczyć się czegoś nowego. Każdy znalazł element swoich zainteresowań. Dzień upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Pragniemy podziękować dyrekcji, przybyłym gościom oraz wszystkim, bez których ten festiwal by się nie mógł odbył. Mamy nadzieję na kolejne równie efektywne spotkania.

Wiktoria Łaput, 1e
Koło Naukowe Medioznawców