Finaliści - olimpijczycy.

Finaliści - olimpijczycy.
W bieżącym roku nasza szkoła może pochwalić się kolejnymi sukcesami olimpijskim. Czworo naszych uczniów: Roksana Piątkowska 3e, Bartosz Osmałek 3e, Mikołaj Dziurla 4c i Kacper Kowalczyk 4c wywalczyli tytuł finalisty XVII edycji Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. W drodze po tytuł musieli przejść kilka ciężkich egzaminów testowych, opisowych i egzamin ustny. Ale chyba się opłaciło, gdyż przywilejem finalisty jest ocena celująca z historii, 100 % z historii na maturze oraz prawo wstępu poza kolejnością na wiele kierunków studiów, a w tym na prawo, np. w Warszawie czy Krakowie. Najlepsi z nich będą także reprezentować Wielkopolskę w Warszawie w rywalizacji o tytuł laureata etapu centralnego.