Grupa Rekonstrukcji Historycznej w Kole

Grupa Rekonstrukcji Historycznej w Kole
19 kwietnia 2024 r. nasza szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej wzięła udział w Pikniku Militarny-Sportowym. W Kole. Piknik był okazją dla przedstawienia dorobku naszej grupy, tzn. działonu szkolnego 7 Dywizjonu Artylerii Konnej. Przypomnieliśmy także wojenną historię 7 DAK. Największym zainteresowanim cieszył się sprzęt, który przywieźliśmy czyli nasza dywizjonowa armata wz. 02/26, zwana prawosławną. Zaprezentowaliśmy także dynamiczny pokaz działoczynów czyli cały cykl przygotowania armaty do boju, symulację walki, a następnie odbój czyli przygotowanie armaty do marszu i zmiany stanowiska.. Zaprezentowaliśmy także biedkę do przewozu CKM  i inne eksponaty z naszej Izby Tradycji i Pamięci. Piknik był także okazją do wielu spotkań z rekonstruktorami i odwiedzającymi, od których słyszeliśmy wiele dobrych słów o naszej szkole.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej w Kole 1
Grupa Rekonstrukcji Historycznej w Kole 2