Inauguracja Roku Akademickiego w Gnieźnie

20.10.2014
Inauguracja Roku Akademickiego w Gnieźnie

20. października uczniowie należący do Naukowego Koła Medioznawców, które współpracuje z IKE UAM w Gnieźnie wraz z opiekunkami p. Magdaleną Janiak oraz p. Barbarą Wiatrowską, wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu pracy klas akademickich oraz kół naukowych medioznawców w auli Instytutu Kultury Europejskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Gnieźnie. Po powitaniu młodzieży przez panią prof. dr hab. Elizę Grzelak, studenci komunikacji europejskiej drugiego roku oprowadzili uczniów naszej szkoły po uniwersytecie. Członkowie koła mieli okazję zwiedzić klub studencki, stołówkę, piękny taras oraz robiącą wrażenie bibliotekę uniwersytecką. Następnie medioznawcy wysłuchali dwóch wykładów- pierwszy, wygłoszony przez panią prof. Elizę Grzelak, był na temat komunikacji interpersonalnej, a kolejny wykład doktora Filipa Kubiaczyka przybliżył życie i smutny los królowej Hiszpanii Joanny Szalonej.
Następnie nadszedł czas na wręczenie nowym członkom koła legitymacji prasowych. Pierwszoklasiści, tym sposobem stali się pełnoprawnymi członkami koła. Świeżo upieczonym medioznawcom życzymy lekkiego pióra, samych zapierających dech w piersiach fotografii i filmów oraz pasjonujących audycji w szkolnym radiu.

me1
me2