Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie została serdecznie powitana przez prowadzących. Pani Dyrektor Linda Wisialska, w swoim przemówieniu przywitała wszystkie osoby zgromadzone w budynku II Liceum oraz życzyła uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, a także rodzicom uczniów udanego roku szkolnego, pełnego sukcesów i radości.  Pani Dyrektor z dumą powitała w murach II Liceum uczniów klas pierwszych i przypomniała, że aż 180 kandydatów nie dostało się do naszej szkoły, więc wśród nowych uczniów II LO znaleźli się ci najlepsi i najbardziej wytrwali. Gdy poczet sztandarowy opuścił forum szkolne,  ośmiuset siedmioro uczniów rozeszło się wraz z wychowawcami do wyznaczonych klas. Na chwilę forum umilkło, lecz ściany nie na długo pozostaną w letargu, bo już jutro zaczną żyć dźwiękami szkolnego hałasu.

Kalina Czop, 2c