Projekt „Razem Silni” Wprowadza Radość i Empatię w Świat Dzieci

Projekt „Razem Silni” Wprowadza Radość i Empatię w Świat Dzieci
Uczniowie z klasy 2h tworzą projekt społeczny „Razem Silni”, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, który nieustannie zapewnia wielką radość i niezapomniane chwile dla niepełnosprawnych dzieci z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ oraz ich rodzin.
To inicjatywa, która stawia sobie za cel nie tylko dostarczenie rozrywki i edukacji, ale przede wszystkim budowanie więzi społecznych i rozwijanie empatii.

W minioną sobotę, uczestnicy projektu mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w zajęciach muzyczno-teatralnych z elementami przebieranek. Każde dziecko mogło poczuć się jak bohater bajki, odkrywając w sobie nowe możliwości i wyobraźnię. Dzięki temu doświadczeniu Podopieczni mogli uwolnić się od codziennych ograniczeń i poczuć się wyjątkowo.

Po tych magicznych warsztatach uczestnicy zostali zaproszeni do Alpakarni, gdzie czekało na nich kolejne niesamowite doświadczenie. W otoczeniu tych uroczych stworzeń mogli uczyć się miłości i empatii poprzez bliski kontakt, głaskanie, przytulanie i karmienie alpak. To nie tylko wspaniała okazja do nauki, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny, wzmacniając więzi między dziećmi a ich opiekunami.

Projekt "Razem Silni" pokazuje, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą w doświadczaniu radości i wzbogacaniu swojego życia o nowe doświadczenia. Dzięki pełnemu zaangażowaniu wolontariuszy, dzieci mają szansę na rozwój, integrację społeczną i pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym. To inspirujący przykład, jak małe działania mogą mieć wielki wpływ na życie innych osób.

silni razem