Spotkanie autorskie z G. Bąkiewicz

19.11.2017
Spotkanie autorskie z G. Bąkiewicz

13 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z  Grażyną Bąkiewicz -  historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pani Bąkiewicz za swoją twórczość otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Za debiutancką powieść  O melba otrzymała  I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002).  Kolejne książki  (Stan podgorączkowy i Będę u Klary)  ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej.
Pisarka w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoim życiu, pracy nauczyciela historii, początkach kariery literackiej i swojej twórczości. Autorka wyznała, że pomysły na książki czerpie z obserwacji życia. Jej powieści powstają z pragnienia mówienia o rzeczach ważnych i trudnych. Pani Bąkiewicz chętnie odpowiadała na pytania dotyczące swojego warsztatu pisarskiego oraz  zachęciła zgromadzoną młodzież do  wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń.
Jeśli chcecie bliżej poznać twórczość pani Grażyny Bąkiewicz, zapraszamy do biblioteki szkolnej po lekturę książek autorki.
Spotkanie było zorganizowane w ramach działań związanych z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w szkole.