Spotkanie z panem Maciejem Nowakiem
31.03.2019
Spotkanie z panem Maciejem Nowakiem
28 marca 2019r. w ramach projektu ,,Dotknij Teatru" w murach II Liceum Ogólnokształcącego  odbyło się spotkanie z krytykiem teatralnym i kulinarnym- panem Maciejem Nowakiem. Kilkoro uczniów naszej szkoły, wcielając się w role mimów, powitało przybyłego gościa. Wydarzenie prowadził pan Robert Kuciński, który opowiedział nam o Dniu Teatru oraz przedstawił idee projektu ,,Dotnij Teatru". W trakcie spotkania mieliśmy okazję poznać znaczenie słowa "obsceniczny" oraz zalety wynikające z uczestniczenia w różnego rodzaju spektaklach i widowiskach teatralnych. Pan Maciej Nowak wykazał, iż scena jest miejscem, w którym możemy doświadczyć emocji, niedoświadczalnych nigdzie indziej. Dowiedzieliśmy się również, jaka jest różnica między dyrektorem teatru, a artystą. Pan Nowak podsumował spotkanie stwierdzeniem, iż prawem młodości jest nonszalancja, a ,,kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana". Temat wydarzenia okazał się niezwykle interesujący dla słuchaczy, dlatego też uczniowie nie stronili od zadawania gościowi honorowemu pytań. Omówiliśmy m.in. rolę wulgaryzmów i języka potocznego we współczesnych sztukach teatralnych. Spotkanie z panem Maciejem Nowakiem pozwoliło nam przede wszystkim spojrzeć na teatr z nieco innej strony, jako na miejsce, w którym bezpośrednio przez gesty i słowa możemy wyrazić swój stosunek do rzeczywistości.

Kornelia Górska, 1g 
 
NASZE KANAŁY