STATYŚCI (OD)NOWA

STATYŚCI (OD)NOWA
       Projekt STATYŚCI (OD)NOWA ma zachęcić uczniów do obejrzenia filmu w reż. Michała Kwiecińskiego, który był zrealizowany w naszym mieście i w naszym liceum w 2006r. Komedia ta została entuzjastycznie przyjęta przez widzów 31 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i uhonorowana 7 nagrodami m.in. za najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszą aktorkę, najlepszą drugoplanową rolę męską i kobiecą. W filmie wzięli udział nie tylko mieszkańcy Konina, ale także znakomici polscy aktorzy tacy, jak: Krzysztof Kiersznowski, Anna Romantowska, Kinga Preis  i Bartosz Opania. Chcieliśmy nowemu pokoleniu przypomnieć ten film w formie sesji zdjęciowej, która odwzorowywała wybrane sceny z dzieła Kwiecińskiego. W role statystów wcielili się nasi uczniowie, którzy oczywiście według własnego pomysłu, odtworzyli najciekawsze ujęcia, dzięki czemu fotografie, naszej absolwentki Wiktorii Pietrzak tak, jak film, są naprawdę wyjątkowe. Tym samym zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego dzieła Kwiecińskiego, które już na stałe zagościło  w repertuarze polskiej kinoteki filmowej i stało się dla Koninian na pewno filmem kultowym.