Uczniowie na praktykach

22.03.2018

W dniach 20 – 22 marca 2018 roku 101 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości” koordynowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy, objętym honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duddy. Odbyli oni jednodniowe praktyki w 53 firmach i instytucjach w Koninie i okolicach, a także Kole, Słupcy, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Gnieźnie i Wronkach. Zapoznali się z zawodem architekta, trenera przygotowania motorycznego, lekarza, farmaceuty, biologa molekularnego, stomatologa i innymi. Zdobyli informacje dotyczące wykształcenia, predyspozycji oraz umiejętności niezbędnych do wykonywania określonej pracy i w ten sposób mogli zweryfikować swoje plany dotyczące wyboru kierunku studiów i zawodu. Wielu utwierdziło się w swoich wyborach – „Jestem jeszcze bardziej przekonana do pracy w tym zawodzie”, „Po tym dniu mogę śmiało powiedzieć, że w przyszłości chciałabym pracować w miejscu, które odwiedziłam”, „To chcę robić po rzyszłości” – opowiadali uczniowie po powrocie z praktyk.