Wizyta w Przedszkolu nr 12

25.11.2018
Wizyta w Przedszkolu nr 12
W dniu 23.11.2018r. uczniowie z klasy 3G i 2F wybrali się z przedstawieniem „Baśnią o Kopciuchu” do Przedszkola nr 12 "Kubuś Puchatek" w Koninie. Baśń ta opowiadała piękną historię Kopciuszka, którą znamy z czasów naszego dzieciństwa, ale w przedstawionej przez uczniów baśni nie było, aż tak pięknie. Kopciuszek-  główna bohaterka była uzależniona od palenia papierosów, które zmieniły jej piękną cerę, zęby na pożółkłe. Udała się na bal pięknie ubrana ,ale gdy Książę poczuł od niej woń śmierdzących papierosów, zrezygnował by dalej z nią tańczyć i ją poznawać. Jak to w bajkach bywa los Kopciuszka odmienił anioł, który zmienił ją w piękność, wróciła na bal i tańczyła z Księciem do północy. Jednak po godzinie 24 musiała wrócić do domu,  gdyż zaklęcie przestało działać i zgubiła po drodze pantofelek. Po długich poszukiwaniach Książe odnalazł Kopciuszka i się z nią ożenił. Przedstawienie to miało być przestrogą przed konsekwencją palenia papierosów i uzależnienia od nałogu. Nałóg zmienia nasz wygląd, zabiera nasze zdrowie i pieniądze. Warto zerwać z nałogiem, wytrwać w postanowieniach i zmienić swoje życie na lepsze – bez nałogu.