Wycieczka przedmiotowa z biologii

Wycieczka przedmiotowa z biologii

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIX Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Młodzież mogła wysłuchać wykładów: „Zdrowotne rewolucje, czyli co wspólnego nasz styl życia ma ze zdrowiem” dr Rafała Staszewskiego, „Zmanipulowani przez pasożyty” dr n. biol. Piotra Rzymskiego, „Proces widzenia - czym jest?” dr n. med. Hanny Buczkowskiej oraz „Antykoncepcja - fakty i mity” prof. dr hab. Macieja Wilczaka. Poza tym uczniowie mieli okazję wykonać badanie wzroku, zmierzyć ciśnienie krwi, a także poznać właściwości lecznicze ziół. Zdobyta wiedza z pewnością pozwoli poszerzyć wiedzę uczniów z zakresu biologii, a także przyczyni się do wykształcenia właściwych nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej wśród młodzieży. Młodzież już deklaruje chęć udziału w kolejnych Festiwalach Nauki i Sztuki. Do zobaczenia za rok.