Wykład historyczny dla uczniów klasy akademickiej

5.12.2017
Wykład historyczny dla uczniów  klasy akademickiej

29 listopada 2017 roku uczniowie klasy 2c, jako klasa akademicka, uczestniczyli   w wykładzie prowadzonym przez Pana profesora doktora habilitowanego Adama Krawca z Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pan Profesor poprowadził wykład na temat średniowiecznego spojrzenia na świat.
Pan Profesor rozpoczął wykład przedstawiając wyobrażenia  poszczególnych ludów na temat budowy wszechświata. Począwszy od Germanów, następnie Słowian, aż po wschodnie części świata poznaliśmy wyobrażenia i modele Ziemi widziane okiem ludzi średniowiecza.
W kolejnej części zapoznaliśmy się ze źródłami historycznymi z tamtego okresu.
Udział w zajęciach, których materiał wykracza poza podręcznik pomoże nam poszerzyć wiedzę. Ułatwi nam to zrozumienie historii średniowiecza podczas lekcji.
Pan Profesor zachęcił nas do odkrywania i zagłębiania się w historię wieków średnich.
Stwierdził, że ,, natura boi się próżni”, a więc wszystko, zawsze ma swoją przyczynę i skutek, o których warto wiedzieć.

Dziękujemy Panu Profesorowi za przyjazd i ciekawy wykład!

Marta Wągiel 2c

Wykład historyczny dla uczniów klasy akademickiej