Wykład p. dra Marcina Łukaszewskiego

13.06.2017
Wykład p. dra Marcina Łukaszewskiego

We wtorek 13 czerwca 2017 roku nasza szkoła gościła pana dra Marcina Łukaszewskiego, adiunkta na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Pan dr wygłosił wykład: „System społeczno-polityczny małego państwa na przykładzie Suazi-blaski i cienie.” W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani uczniowie II LO. Tematyka wykładu poświęcona była strukturze politycznej i społecznej oraz życiu ludności w  państwie Suazi.  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży, uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wystąpienia Pana Doktora, żywo reagowali na materiały zawarte w przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz fragmenty filmu dokumentalnego. Panu Doktorowi dziękujemy za bardzo ciekawy wykład i zapraszamy ponownie!

Spotkanie mogło się odbyć dzięki umowie o  współpracy jaka została podpisana pomiędzy II LO w Koninie a  WNPiD UAM w Poznaniu w 2015 roku.

w1
w2