XXI Festiwal Kultury - Podaj cegłę

XXI Festiwal Kultury - Podaj cegłę
W dniach 13-14 marca 2014 roku świętowaliśmy XXI Festiwal Kultury w CKiS DK Oskard. Hasło tegorocznego festiwalu – PODAJ CEGŁĘ – wprowadziło nas w klimat PRL-u. Zaprezentowaliśmy piosenki, taniec, scenki kabaretowe ( uczniów i nauczycieli) oraz przygotowaliśmy scenografię i kostiumy  nawiązujące do epoki. Autorem aranżacji piosenek był nasz absolwent, Mikołaj Kurtas. Widowisko PODAJ CEGŁĘ przedstawiliśmy trzykrotnie na deskach Oskardu dla uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości. W klimat epoki wprowadziły nas wystawy towarzyszące festiwalowi – fotograficzna oraz ekspozycja gadżetów z czasów PRL-u, natomiast w bibliotece wystawa książek na temat „epoki słusznie minionej”. Wystawy przygotowali: pani Magdalena Janiak, pani Agnieszka Sakowska, pani Ala Piotrowska – Czarny oraz pan Michał Janiak.

xxi festiwak