Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

27.06.2017
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca, zanim nasze myśli wypełniły marzenia o podróżach i długich godzinach snu, z dumą wysłuchaliśmy Pani Dyrektor Lindy Wisialskiej, która wymieniła największe osiągnięcia uczniów we właśnie kończącym się roku szkolnym. Triumfy sportowe, naukowe i artystyczne błyszczały dziś w zdaniach Pani Dyrektor. W dodatku, znaleźli się pośród młodych, ambitnych, choć lekko zaspanych  uczniów, tacy, którzy dzielnie i uparcie witali się każdego dnia ze szkołą i za ten właśnie wysiłek zostali wyróżnieni. Nagrodzeni zostali również członkowie szkolnego Koła Naukowego Medioznawców, którzy wykazali się szczególną aktywnością.  Po przyjęciu pierwszych gratulacji, przyszedł czas na moment przepełniony wdzięcznością i wzruszeniem. Wraz z zakończeniem roku 2016/2017 pożegnaliśmy Panią Wicedyrektor Małgorzatę Pazołę, która wraz z dniem pierwszego września bieżącego roku oficjalnie przejdzie na emeryturę. Zastępca Prezydenta Miasta Konina, Pan Sławomir Lorek, oraz Pani Dyrektor Linda Wisialska wygłosili przemówienia skierowane do Pani Wicedyrektor, w których to ciepło dziękowali za lata współpracy, wspominając jak wiele zawdzięczają jej osobie. „Droga Małgosiu” – takimi słowami rozpoczęła się mowa Pana Prezydenta Sławomira Lorka, pod koniec której Pani Dyrektor Małgorzata Pazoła została uhonorowana po raz trzeci odznaką Prezydenta Miasta Konina. Sama Pani Wicedyrektor, po otrzymaniu zabawnego, ale i mającego przypominać jej o naszej szkole, prezentu, zabrała głos i w krótkim, ale jakże wartościowym przemówieniu podziękowała za miłe słowa, którymi obdarzyli ją jej byli przełożeni.
Tego samego dnia pożegnaliśmy również Panią Elżbietę Michalak, Panią Agnieszkę Gundlach-Rejzerewicz oraz Pana Przemysława Billa. Pan Prezydent Lorek skierował swoje słowa również do uczniów, przypominając im o ważnej roli liceum w życiu młodego człowieka i o tym, jak niezwykłą szkołą jest II LO. Następnie przyszła pora wręczenia świadectw z wyróżnieniem. Na koniec uroczystości, Pani Dyrektor życzyła całej społeczności II Liceum niezwykłych i bezpiecznych wakacji. Ostanie uśmiechy, uściski i nagle  korytarze opustoszały. Lecz my, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie im. K. K. Baczyńskiego, mimo tego, że przez dwa miesiące nie będziemy obecni pośród murów szkoły, nadal słyszymy muzykę grającą na szkolnym forum, głosy naszych przyjaciół i nauczycieli,  nadal czujemy zapach karmelowej kawy z automatu i widzimy radość w oczach kolegów z klasy, gdy po sprawdzeniu tablicy ogłoszeń okazuje się, że kończymy lekcje dwie godziny wcześniej. O tej szkole się nie zapomina nawet na chwilę, bo, przytaczając słowa Pana Prezydenta Lorka, „takie jest II LO”.

Kalina Czop, koło Naukowe Medioznawców

Bardzo dziękujemy uczniom klasy 1h - Natalii, Kamilowi, Alicji, Marlenie i Milenie za prowadzenie imprezy, Klaudii z klasy 2i za śpiew i Mateuszowi z klasy 1a za pracę przy sprzęcie.