23.11.2014
Zbrodnia Katyńska. Wielkopolanie w dołach śmierci Katynia, Charkowa i Miednoje

W październiku 2014 roku w II LO w Koninie gościła wystawa historyczna ze zbiorów OBEP IPN w Poznaniu „Zbrodnia Katyńska. Wielkopolanie w dołach śmierci Katynia, Charkowa i Miednoje” Ekspozycja składała się z plansz , które objaśniały losy polskich żołnierzy AK. Przedstawiono w nim sylwetki Wielkopolan zamordowanych w lesie katyńskim i więzieniach NWKD w Charkowie i Kalininie. Na zdjęciach ukazano życie prywatne i zawodowe przedstawicieli ziemiaństwa, urzędników, nauczycieli, wojskowych i innych osób związanych z Wielkopolską.
24.10.2014 roku odbył się wykład historyczny „Zbrodnia katyńska” przeprowadzony przez historyka OBEP IPN w Poznaniu Pana Marcina Podemskiego. Wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Koła AK oraz inni zainteresowani tą tematyką uczniowie naszej szkoły.